Co słychać

Miód

Rok 2019 podobnie jak ubiegły gorący, suchy i krotki. Miodu na naszym terenie jak i wcałym kraju jest sporo mniej jak w ubiegłym roku. Może to być powodem wzrostu cen produktów pszczelich.

Miód na rynku

Trzeba w tych czasach mieć naprawdę wielkie zaufanie do sprzedającego że posiada w sprzedaży własny produkt, niestety duża rzesza pszczelarzy sprowadza miód z zagranicy i pod swoim logo sprzedaje. Z czym to się wiąże: po pierwsze w krajach z poza UE nie ma dokładnej kontroli nad stosowaniem środków chemicznych jak w leczeniu pszczół tak i w na plantacjach roślin, po druge pamiętajmy że miód powinno spożywać się regionalny aby unikać pojawiania sie stanów alergicznych to samo odnosi się do innej żywności.

RADY MISTRZA PSZCZELASTRWA

Wiesz, że:

...jesień w pełni, liście opadają na ziemię, dni coraz krótsze i chłodniejsze małe pszczółki wyczuwają że zima już za rogiem stoi ale nie obawiają się jej zwłaszcza te które są zdrowe, nakarmione i jest ich dużo, aby do wiosny.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zalecane dla nas:

Wieczorem nabierz dwie łyżki miodu do szklanki i zalej letnią przegotowaną wodą, pozostaw do rana...

Przez noc (około 8 godzin) w miodzie zwiększa się ilość oksydazy glukozy co powoduje zwiększone działanie antybiotyczne miodu, rano wypij naczczo przygotowany napój.

Pamietaj, że miód nie jest rozwiązaniem na Twoje schorzenia tylko wzmacnia Twój organizm i uodparnia Cię na wiele problemów zdrowotnych.

Regularne stosowanie miodu (udowodniono naukowo), powoduje znaczne zwiększenie odpornści organizmu na przeziębienie, dolegliwości związane z układem krążenia, układem trawienia, problemami ze stawami, oraz naprawdę wiele innymi , wzmacnia system immunologiczny.

Od miodu lepszy pod względem własciwości odżywczych jest pyłek kwiatowy (pszczeli), który zbierany jest przez pszczoły i przynoszony do ula dla nowego pokolenia pszczół. Jego spożywanie wraz z miodem daje nam w cudzysłowiu bombę energetyczną. Przygotować do spożycia razem z miódem wieczorem i rano wypić...

Zalecana dawka dzienna miodu dla dorosłej osoby to 40 - 100 gr, dla dziecka 15 - 50 gr, dziecku do pierwszego roku życia nie podaje się miodu.

Zadbaj o zdrowie...

Za chwileczkę Listopad, chlodne i wilgotne dni nastaną co napewno odbije się na naszym organiżmie więć dbajmy o nasze zdrowie a więc o zacznijmy od systemu immunologicznego....